На Львівщині презентували книгу Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України»

0
536
На Львівщині презентували книгу Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України»
На Львівщині презентували книгу Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України»

Сьогодні, 16 лютого, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, відбулась презентація книги британського політолога Тараса Кузьо «Війна Путіна проти України». Книга є результатом трирічних досліджень політолога та багатьох його візитів на Схід України і в зону АТО.  Про це інформує прес-служба ЛОДА.

«Головним акцентом моєї праці є те, що причиною війни є питання національної ідентичності. На заході є різні точки зору, які бібліографічно представлені в моїй книзі, але я вважаю, що важливішим з них є питання національної ідентичності. Якби росіяни в Росії визнавали Україну, як суверенну державу, визнавали б українців, як окремий народ, війни би не було»,-  розповів під час презентації Тарас Кузьо.

У своїй праці автор ґрунтовно аналізує причини та витоки російської агресії проти незалежної України, історію формування російсько-українських відносин після розпаду СРСР, а також події сучасної історії – війна на Сході, зміни в Україні після Революції Гідності та реформи, які відбуваються.

«Сьогодні перший раз в історії України є українська армія. Перший раз в історії України влада підтримує українську ідентичність. Можна сказати, що після Майдану та під час війни є відродження української нації. Це декомунізація, десовітизація. Томос і Автокефальна православна Церква для Росії – це як землетрус, бо ми розуміємо що російська православна церква – це не церква, а частина уряду і російських спецслужб. Але головне що відбулось за ці 5 років – це те, що російська м’яка сила майже вже не існує в Україні. Не тільки пішли вперед українізація та європеїзація, але також пішла вперед дерусифікація», – зазначив Тарас Кузьо.

Автор зупинився на реформах, які відбулися упродовж останніх 5 років. Серед них реформа децентралізації, зміна курсу України, безвізовий режим.

«Дуже важливо, що сьогодні в Конституції України написано, що стратегічна мета України – це членство в НАТО та ЄС», – наголосив Тарас Кузьо.

Зазначимо, що «Війна Путіна проти України» Тараса Кузьо   є першою англомовною книгою,  яка представляє український погляд на російську агресію проти України.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here