На Грибовицьке сміттєзвалище знову не пустили екологів

0
1252

На Грибовицьке сміттєзвалище не пропустили екологів та журналістів. Їм перекрила шлях муніципальна охорона, яка категорично відмовилась пропускати їх в сторону дамби. Густі токсичні речовини, які мали бути відфільтрованими, потрапляють прото у грунт та воду. Про це повідомив голова комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів Ігор Муравський, пише Форпост.

“Сьогодні, коли разом із журналістами, ми прибули на Грибовицьке сміттєзвалище, нас зустріла муніципальна охорона, яка навідріз відмовилась нас пропускати в сторону дамби коло воріт, мотивуючи це «Вказівка начальства Вас не пропускати, а то вони будуть звільнені». На превеликий жаль додзвонитись до керівництва було важко, ніхто не піднімав слухавку.

Тоді було прийняте рішення обійти дамбу низом (ризикуючи провалитись) у інфільтрат який є всюди. Буквально 100 метрів від воріт під самою дамбою виритий невеликий котлован, із якого безперервно сочиться інфільтрат по прокопаній невеличкій канаві, а над нею проходить пластикова труба, яка веде до бетонного колодязя, що розташований за метрів 150 далі.

Із цього колодязя тече інфільтрат затоплює прилеглу територію і просочується у грунти, а також вириті рівчаки, які з’єднані із системою каналів, стікаючи у річку Малехівку. А під самим лісом де стався зсув «утворилося чи утворили» нове озеро із інфільтратом,з якого також безперервно тече. Рівень інфільтрату у накопичувальному озері високий-десь близько метра до верху дамби. Станція по очистці не працює,а мала би запрацювати ще 15 вересня 2017 року згідно із умовами тендеру . Загалом ситуація критична і потребує негайної реакції”, – сказано у повідомленні.

Наслідки такого екологічного злочину вже починають проявлятись.

“Найстрашніше, що довелось пережити у житті, це коли при нас у Малехові жінка вибігла з хати і рвонула дивитись на воду в Малехівці, яка тече за 50 метрів від її криниці. Отруєну воду.

– Воду з криниці пити не можна.
– А звідки ж її брати? Будемо кипятити. У нас немає іншого виходу.

Загнати б цих уродів з міськради у інфільтратні озера і викупати Рівень захворювань у сусідніх з Грибовицькими озерами селах зашкалює. Там діти! Вони хворі вже.
Це кримінальний злочин – нанесення шкоди довкіллю діями чи бездіяльністю, що тягне за собою тяжкі наслідки для здоровя людей!” – каже активістка Світлана Хитрова.

Залишити відповідь