На Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова знову з’явилось сміття (ВІДЕО)

0
1528

На Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова журналістам ІВ Четверта студія вдалось виявити свіжі насипи сміття, які активно засипають землею. Також до сміттєзвалища після півночі уже кілька днів підряд активно курсують автомобілі із сміттям.

Історія із подорожами Україною сміття Садового набирає нових обертів: крім куп сміття, яке банально висипають у інших областях України, на Львівщині журналістам вдалось зафіксувати купи сміття на самому сміттєзвалищі.

Після пожежі, що призвела до загибелі людей у 2016 році експлуатацію Грибовицького сміттєзвалища заборонив суд.

Влітку 2019 року на сайті Львівської міської ради стартувала рекультивація Грибовицького сміттєзвалища, проте ще у жовтні 2019 року вона так і не розпочиналась. Львівська ОДА навіть зверталась у СБУ щодо надання правової оцінки проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Користувач Богдан Сулик зазначав, що «видно природну рекультивацію, за рахунок якої місто гроші економить». Натомість у інтерв’ю виданню Thebabel 8 травня 2020 року Садовий визнав, що рекультивація як така ще й не розпочиналась: “Ми фактично увійшли в стадію рекультивації існуючого полігону”.

Тим часом, Грибовицьке сміттєзвалище і надалі продовжує отруювати ґрунти прилеглих сіл.

У Держекоінспеції у Львівській області повідомили, що спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції у Львівській області надалі проводиться кризовий моніторинг поверхневих вод та ґрунтів у зоні полігону твердих побутових відходів (ТПВ) на території Малехівської сільської ради Жовківського району.

За 1 квартал 2020 року відібрано 54 проби поверхневих вод та 24 об’єднаних проби ґрунту.

За результатами проведених лабораторних досліджень поверхневих вод:

– виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій згідно культурно-побутових норм водокористування в меліоративному каналі у місці сходження обвідних каналів біля автодороги Львів-Рава-Руська, приблизно 1км від підніжжя полігону ТПВ по показниках: сухий залишок та хімічне споживання кисню;

–   помітний вплив меліоративного каналу на річку Малехівка;

– річка Малехівка не чинить негативного впливу на річку Полтва, оскільки річка Полтва зазнає забруднень вище гирла річки Малехівка (вище по течії);

– річка Полтва чинить значний негативний вплив на якісний стан річки Західний Буг, однак цей вплив не пов’язаний із полігоном ТПВ.

За результатами проведених досліджень проб ґрунтів встановлено, що полігон ТПВ негативно впливає на ґрунти у зоні полігону. У відібраних пробах ґрунту виявлені перевищення забруднюючих речовин відносно фону по показниках: нітрати, хлориди, марганець, свинець, залізо, нафтопродукти, кадмій, цинк.

Додамо, співробітники Управління СБ України у Львівській області викрили на хабарі директора одного з комунальних підприємств Львівської міської ради.

Як писала прес-служба СБУ Львівщини, діяльність чиновника могла призвести до виникнення надзвичайних подій з тяжкими наслідками у сфері екологічної безпеки.

Оперативники спецслужби встановили, що посадовець організував протиправний механізм з фіктивного постачання вапна, що мало використовуватись для стабільного функціонування станції очистки фільтратів Грибовицького сміттєзвалища. Розвитку цієї справи так і нема… Натомість у Садового винайшли нову “схему” на львівському смітті.

Громадський активіст та експерт з децентралізації Віталій Горбатенко відзначає, що для того, щоб зрозуміти, чого варта обіцянка Садового – варто лише подивитись на Грибовицьке сміттєзвалище.

“Сьогодні чи не вперше міський очільник Львова зустрівся з головами сусідніх до Львова органів місцевого самоврядування. Обіцяв золоті гори: посади, субвенції, ЦНАПи, якісне навчання чи дешевий проїзд. Чого варта обіцянка Садового – варто лише подивитися на Грибовицьке сміттєзвалище”, – писав Горбатенко.

Зараз Садовий розповідає, що велику частину львівського сміття захоронюють на полігонах Львівської області. Про Грибовичі, звісно, мовчить.

Додамо, сто тонн львівського сміття виявили в Житомирській області на землях сільськогосподарського призначення, також минулого тижня в Івано-Франківській області  екологічна інспекція затримала 40-тонний вантажний автомобіль, який віз львівське сміття до несанкціонованого сміттєзвалища в області. Раніше 10 вантажівок сміття було викинуто в Тернопільській області, при цьому в цій області сміття зі Львова знаходять не перший раз. Під Києвом невідомі намагалися підпалити будинок журналіста, який займався проблемою львівського сміття в інші регіони, тому можна припустити, що тема буде продовжуватися.

P.S. “Його закриють тоді, коли там відбудуться всі необхідні роботи з рекультивації. Треба провести рекультивацію і плавно його закривати”, – говорив Садовий 11 лютого 2013 року

Залишити відповідь