На дорогах Львівщини працюють мобільні комплекси для зважування вантажівок

0
372

На автомобільній дорозі загального користування Львівської області М-06 Київ-Чоп у с. Гамаліївка працює мобільний габаритно-ваговий комплекс. Відтак сьогодні працівники Укртрансбезпеки разом з польськими інспекторами здійснюють контроль за рухом великовагових транспортних засобів і обмінюються досвідом.

Про це інформує прес-служба ЛОДА.

“Сьогодні маємо вперше спільне практичне заняття з польськими колегами і представниками семи областей.  Дороги у нас активно будують і, щоб збільшити термін їх експлуатації, ми повинні контролювати габаритно-вагові параметри, відтак переймаємо досвід від польських колег, зокрема щодо контролю режиму праці і відпочинку водіїв”, – зазначив начальник управління транспорту і зв’язку департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Тарас Оприск.

Відтак, під час контролю перевіряють відповідність габаритно-вагових параметрів транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, а також режим праці і відпочинку водія.

“Ми зупиняємо транспортний засіб, який проїжджає через ваговий комплекс, перевіряємо його параметри і на роздруківці бачимо, чи є порушення. Дозволяється 40 тон загальної маси, 11 на одиночну вісь і 22 на вбудовоні вісі, щодо режиму праці, то час їзди не повинен перевищувати 8 годин із перервами, якщо немає порушень, то транспортний засіб може продовжувати рух”, – зазначив головний спеціаліст управління  Укртрансбезпеки Андрій Літвінов.

Як повідомив заступник начальника управління Укртрансбезпеки Роман Лобода, щоденно в області фіксують два-три випадки порушення правил проїзду великогабаритного транспорту.

“Кожен день, здійснюючи заходи державного контролю, ми маємо два-три затримані транспортні засоби, які здійснюють порушення, відтак робимо розрахунки і застосовуємо штрафні санкції до порушника в залежності від кілометражу, ваги, яку перевищив, тощо. Перевірку здійснюємо щоденно, виїжджає один-два екіпажі і працюють на тих місцях зважування, де технічні параметри дозволяють це робити”, – розповів Роман Лобода.

Нагадуємо, що у кінці 2017 року Львівщина отримала 3 мобільні пересувні габаритно-вагові комплекси (ГВК), закуплені за рахунок коштів Європейського Союзу.


Напишіть відгук