Львівський музей Грушевського отримав проект доповненої реальності

0
709
Презентація смартфонного додатку доповненої реальності для експонатів музею Львівського музею Михайла Грушевського – «DMH Lviv AR». Фото Романа Метельського, Фотографії Старого Львова
Презентація смартфонного додатку доповненої реальності для експонатів музею Львівського музею Михайла Грушевського – «DMH Lviv AR». Фото Романа Метельського, Фотографії Старого Львова

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові отримав проект доповненої реальності. Відтепер музей можна “носити” з собою у будь-якому смартфоні.

Про це під час презентації додатку доповненої реальності для експонатів музею розповіла учений секретар музей, куратор проекту Софія Легін, повідомляє кореспондент Кулемету.

Додаток доповненої реальності «DMH Lviv AR» – це можливість за допомогою смартфону віртуально «прогулятися» меморіальним будинком всесвітньо відомого історика, автора монументальної праці «Історія України-Руси», голови Української Центральної Михайла Грушевського.

Як повідомила Софія Легін, ідея проекту виникла близько року тому. Але для його реалізації потрібні були достатньо великі, за музейними мірками, кошти.

“Тож ми вирішили написати заявку на грант від Українського культурного фонду. Адже створення такого інноваційного продукту – це великий крок вперед у збереженні та популяризації, насамперед, меморіальних музеїв, що є пам’ятками архітектури. Тому що, навіть в силу чинного законодавства не можна суттєво змінювати пам’ятку, не кажучи уже про етичні норми збереження культурної спадщини. Цей продукт дозволяє не шкодячи музеям застосовувати у своїй роботі новітні технології. Наша ідея сподобалася Українському культурному фонду і її реалізація відбулася за його сприяння”, – розповіла Легін.

Один із засновників компанії Skeiron, що займалась розробкою додатку Юрій Преподобний додає, що все почалося зі сканування самої будівлі.

“Наша модель створена не просто, щоб подивитися для гарного вигляду, а несе повну інформацію про будівлю. У разі будь-яких робіт по частковій реконструкції даху чи, не дай Боже, щось станеться, цю модель можна використовувати для будь-яких робіт відновлення. Більше роботи пішло на сканування об’єктів. Така особливість, що половина з них досить блискучі, скляні або з порцеляни. Це величезна проблема для сканера та фотоапаратів. Потім була сама робота по оптимізації цих моделей для програм смартфонного додатку. У кінці кінців створили сам додаток», – розповів  Преподобний.

Тривимірна цифрова модель будівлі дозволяє побачити пам’ятку архітектури початку ХХ століття з усіх боків і побувати у всіх закутках автентичної вілли (від підвалу до горища), де майже 12 років мешкала родина Грушевських.

Окрім того, створено моделі 23 музейних одиниць.

Серед яких, раритети, що належали родині Грушевських, автентичні речі початку ХХ століття та доби Української Революції, а також модель першого пам’ятника Михайлу Грушевському в Україні та львівський пам’ятник вченому.

Презентація проекту доповненої реальності у Музеї Михайла Грушевського у Львові

Опубліковано Depo Lviv Четвер, 10 жовтня 2019 р.

Додаток «DMH Lviv AR» розроблено для платформ Android та IOS. Скористатися ним може кожен охочий. Для цього потрібно його безкоштовно завантажити на свій смартфон чи планшет з Play Market або Apple Store, інсталювати та, за допомогою спеціально виготовлених поштівок, які можна отримати у музеї, “пройтися” меморіальною віллою, а також зблизька переглядати родинні реліквії Грушевських, речі, якими сім’я користувалася у побуті і які були невід’ємною частиною їхнього життя, а зараз зберігаються у фондовій колекції Львівського музею Михайла Грушевського.

Ще однією перевагою реалізації даного проекту є його мобільність. Відтепер науковці музею можуть віртуально представляти, а відтак і популяризувати постать Михайла Грушевського та музей його імені, локаційно не лише на території садиби.

Додаток розроблено командою Skeiron для Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Проект реалізовано за підтримки Українського культурнорго фонду.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here