Львівська облрада вимагає звільнення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха

0
460

Львівська облрада прийняла звернення до Президента України щодо звільнення  Миколи Карпюка та Станіслава Клиха із полону Російської Федерації.

За таке рішення проголосували 54 депутати.

“Україна – це держава, яка прагне жити в мирі та злагоді з іншими державами, а український народ – у демократичній країні. Саме таких поглядів дотримуються громадські та політичні діячі Микола Карпюк та Станіслав Клих.

Сьогодні вони є політичними бранцями Росії. Сфабриковану спецслужбами Російської Федерації справу проти цих патріотів на рівні нашої держави визнали фарсом. Однак гучні заяви політиків досі не принесли бажаних результатів.

Микола Карпюк – людина, яка зробила вагомий внесок у розвиток громадянського суспільства, демократії та боротьби за правду. Він був головою рівненського осередку Української національної асамблеї. Двічі брав участь у парламентських виборах. Микола Карпюк відіграв помітну роль у керівництві УНА-УНСО, був заступником голови політичної партії праворадикального спрямування Юрія Шухевича, яка згодом стала одним із ініціаторів створення руху «Правий сектор» та однойменної партії. Микола захищав інтереси народу, брав участь у Революції Гідності, словом і ділом боровся за суверенну незалежну Україну.

Історик та журналіст Станіслав Клих також став жертвою сфальсифікованого російського слідства. Як і Карпюка, його звинувачують у тому, що в кінці 1994 – на початку 1995 року вони воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.

Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося з вимогою домогтися звільнення з неволі в Російській Федерації та повернення на Батьківщину Миколи Карпюка, Станіслава Клиха й інших політичних в’язнів режиму Путіна, адже тут їх чекають родини й друзі. Ми віримо, що Микола Карпюк та Станіслав Клих ще можуть зробити не одну добру справу для українського народу й держави. Водночас просимо подвоїти зусилля, спрямовані на визволення всіх політичних бранців, що перебувають в Російській Федерації”, – йдеться у документі.


Напишіть відгук