Львівська облрада виділить кошти на ініціативу Зеленського

0
138
Як на Львівщині передавали медичний вантаж. Фото: Олександр Ганущин.

Львівська обласна рада ініціює виплати допомог медичним працівникам обласних лікарень, які, перебуваючи на передовій у боротьбі з коронавірусом, захворіли на COVID-19.

Таку ініціативу сьогодні, 18 травня, підтримала комісія з питань бюджету, соціально-економічного розвитку.

Якщо рішення завтра буде ухвалено, 5 млн. грн. будуть скеровані на чотири обласні установи, а саме: Львівську обласну інфекційну лікарню, Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, Центр легеневого здоров’я та Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (швидка).

З них медикам, котрі у цих лікарнях були безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації хвороби COVID -19, буде виплачена різниця між обіцяними 300 % до посадового окладу і коштами, котрі лікарня отримає з Національної служби здоров’я України за квітень 2020 року.

«Держава нечесно поступила з медикам «ковідних» лікарень. Бо спочатку пообіцяли тим, хто безпосередньо працював на передовій з коронавірусом 300%, а на практиці передають через програму медичних гарантій значно менші кошти. Приміром, для 348 працівників Львівської «швидкої», задіяних до роботи з COVID-19, у квітні Національна служба здоров’я України виділила5 485 тис. грн. Для того, щоб виплатити неодноразово обіцяні 300% із обов`язковими доплатами і надбавками до посадового окладу, необхідні кошти в сумі 7 230 тис. грн. Саме різницю між обіцянкою і реальною сумою ( у випадку «швидкої» – 1745 тис. грн) ми пропонуватимемо доплатити з обласного бюджету усім 4 лікарням, працівники яких забезпечують виконання заходів по боротьбі з поширенням COVID-19», – коментує ініціативу голова Львівської обласної ради ОлекксандрГанущин.

Остаточне рішення ухвалить Львівська обласна рада завтра, 19 травня.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here