Львівська міськрада вимагає припинити будь-які газові переговори із Росією

1
584

Депутати від Блоку Петра Порошенка Львівській міськраді ініціювали звернення до президента, прем‘єра і голови ВРУ щодо газу. Про це пише Прямий.

Як йдеться у повідомленні, підтримали відповідне звернення 41 депутат від Львівської міської ради із 43 присутніх.

Подаємо текст звернення повністю:

президенту України

прем‘єр-міністру України

голові Верховної Ради України

28 листопада у Відні відбулись газові переговори між представниками України та Росії без участі представників Європейської комісії. Це перші подібні переговори між Україною та Росією за останніх 5 років.

Ми, депутати Львівської міської ради, занепокоєні подібною політикою уряду, який вже відкрито демонструє готовність відновити прямі закупки російського газу. Ми переконані, що подібна політика не має нічого спільного із національними інтересами України і посиленням її енергетичної незалежності.

Минулий досвід показує, що для Росії газ це не економіка, коли є продавець товару і є покупець, а чиста політика. Політика посилення своєї присутності в Україні, політика спрямована на корумпування українських чиновників та політиків. Політика, метою якої є підпорядкування собі України. Особливо принизливо подібні зустрічі та заяви уряду виглядають в контексті війни, яка триває між Україною та Росією.

Ми наголошуємо, що єдино прийнятним форматом переговорів з Росією по газу є лише тристороння комісія за участі України, Росії та ЄС. Ми наполягаємо, що єдиною темою подібних переговорів може бути лише питання транзиту російського газу в ЄС через територію України та терміни погашення “Газпромом” боргів перед “Нафтогазом” України згідно рішення Стокгольмського арбітражу.

Вимагаємо негайно припинити будь-які сепаратні газові переговори із агресором, а їх ініціаторів відправити у відставку як таких, хто діє в супереч національним інтересам України.

Ми 4 роки не купуємо газ в Росії на пряму, і за ці роки довели, що можемо обходиться без нього. Жодних підстав змінювати свою політику щодо Росії загалом та російського газу зокрема сьогодні немає”, – йдеться у документі.


1 коментар

  1. газ рашка має продавати полякам і німцям на Україно-російському кордоні. а за транзит Україна має домовлятись з німцями і поляками сама, без рашки. масква не повинна перейматись транзитом газу через Україну. за одно і лічильник на сході появиться бо кацапи наших фахівців до лічильника не хочуть допускати а зеленському в дупі, він не розуміє що нас кидають , він же нелох

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here