Контрабандні товари, за які не сплачено мита в бюджет держави, можуть бути небезпечним для здоров’я, – експерт

0
1548

Президент Всеукраїнської асоціації імпортерів м’яса та м’ясопродукції Василь Король  на прес-конференції у Львові пояснив, як дотепер відбувався перевіз товару через кордон, оминаючи митні правила. Про це пише dailylviv.com.

– Бізнесмен, який не бажав сплачувати податки в бюджет України, привозив фуру з товаром до кордону з боку Польщі. Там його подрібнював. І ці «човники» перевозили чи переносили товар через кордон, стверджуючи, що несуть для власних потреб. Але яка пенсіонерка чи безробітний можуть тричі на день перевезти пральну машинку, наприклад? – він каже, що в Україні всі ці подрібнені товари знову формують у велику товарну партію і продають. Якщо би всі ці товари везли гуртом, то підприємцю довелося би сплатити податки.

Василь Король згадав, що у 2015 році держава запровадила додатковий імпортний збір в розмірі 5-10 відсотків на весь імпортований товар. Підприємці тоді були обурені.

– Але це потрібно було пережити. Тоді бізнес втримав на плаву державу Україну. І зараз це допоможе державі проводити відкрите оподаткування тих підприємств, які дотримуються правил, – президент Всеукраїнської асоціації імпортерів м’яса та м’ясопродукції стверджує, що держава не бореться з громадянами.

Але саме мешканці прикордонних зон Львівщини виступили проти цього закону. Сьогодні вони перекрили доступ до пунктів перепуску на україно-польському кордоні.

– Ці люди є засобом для бізнесменів, які намагаються здешевити свої витрати за рахунок фізичних осіб, які переносять їхній товар через кордон. Ці люди за свою роботу отримують копійки. Натомість вони сприяють збагаченню «тіньових» бізнесменів, – вважає Василь Король.

Також він вважає, що контрабандні товари, за які не сплачено мита в бюджет держави, можуть бути небезпечним для здоров’я.

– М’ясо на кордоні розморожується та заморожується кілька разів, поки потрапить на базарні ятки. І невідомо, які хвороби можуть бути в тих продуктах. За санітарними нормами, цей товар би мав бути утилізованим. Але він є контрабандним, тож ніхто за нього відповідальність не несе, – наголошує президент Всеукраїнської асоціації імпортерів м’яса та м’ясопродукції.

Залишити відповідь