Кінець епохи Мальського: Як Львівщина скупо підсумовує 2019 рік

0
1568

Львівська область прогнозовано залишилась без керівника обласної державної адміністрації: прогнозовано для львівського політикуму “просто Маркіяна” таки звільнили до кінця року. Таким чином, справдились прогнози, що гуляли у львівському політикумі уже кілька місяців про те, що Мальський не дотягне до кінця року. Водночас джерела Depo.Львів переконують, що ще навіть завтра область може отримати нового керівника. Це – вже інша історія, проте спробуємо розібратись, чому Мальський став рекордсменом на Львівщині серед голів ОДА, попрацювався на цій посаді найменше.

24 грудня президент Зеленський під час засідання Ради регіонів повідомив про звільнення очільника Львівщини.

“Не через те, що вони якісь люди не досвідчені чи не чисті на руку, як то кажуть, а через те, що у цих двох областях ми не побачили жодного результату”, — зазначив він. Додамо, що на посаді голови Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський працював менше пів року – від 6 липня 2019 року.

Зеленський зауважив, що в Україні – складна ситуація з кадрами через маленькі зарплати у багатьох чиновників на місцевому рівні, зокрема в голів обласних державних адміністрацій. “Коли ми вас обирали, то ми усвідомлювали, що це виклик. Розумію, що хтось із вас пропрацював чотири місяці, хтось – три, хтось тільки ввійшов у роботу. Але ми говорили про те, що дивитимемося на вас. Розуміємо, що ніхто з вас не бере хабарів. Це дуже важливий момент. Але, крім цього, потрібні ще конкретні результати, бо саме за результатами ми можемо оцінювати роботу”, – сказав Зеленський.

За дві хвилини після слів Зеленського, Мальський на своїй сторінці у Фейсбуці оприлюднив дуже великий пост із підсумками про свою роботу, зазначивши, що повертається до адвокатської практики. Мальський, попри традиційні подяки усім за співпрацю, тут же зізнався, що насправді душа йому лежить до іншої роботи,

Він похвалився, що його команді вдалося перевершити результат виконання бюджетних програм порівняно з минулим роком, хоч на середину року стан виконання був дуже низьким – лише 25%. Після перегляду частини програм, які не починали навіть виконуватися, вдалося перерозподілити кошти на перспективні напрямки та добитися їхнього виконання. Бюджетне виконання зросло на 20%, і Львівщина посіла 4 місце по всій Україні за цим показником. А дефіцит оплати праці працівникам бюджетної сфери, за словами Мальського, зменшено на 44% і виплачено 157 млн грн. Дорожні роботи виконані на 99% від запланованого.

Одразу після рішенння Зеленського за роботу йому подякував голову обласної ради Олександр Ганущин, із яким у Мальському склались не дуже легкі відносини, які, втім, тягнуться ще з минулого.

Говорити про якісь конкретні успіхи Мальського на посаді очільника Львівщини не доводиться, адже їх просто немає. Хіба те, що на Львівщині до кінця року не добудували школи і садочки, а 300 млн грн коштів так і не змогли використати.

За час перебування на посаді у крайній місяць роботи Мальському нарешті вдалось домогтись призначення голів РДА, проте і їх перелік не такий, як хотів Мальський. Розрекламований у Києві проект “Ліфт” банально провалився й очільниками районних державних адміністрацій стали зовсім інші люди, аніж ті, які, начебто, пройшли “Ліфт”. Проте і це вже історія. Інших успіхів Мальського Львівщина не побачила.

Зате побачила багато промахів й безхребетності у вирішенні тих чи інших питань. Мальський не зміг вчасно запустити опалювальний сезон у двох містах на Львівщині, виступити із чіткою позицією щодо будівництва цинкового заводу у Винниках біля Львова тощо. Власне, зрив опалювального сезону на Львівщині суттєво підірвав авторитет Мальського, який три тижні відмовлявся оголосити у двох містах надзвичайних стан й вельми підсилив чутки про можливе звільнення з посади керівника Львівщини. Ця історія ще й запам’яталась тим, що нардеп Тарас Батенко подарував Мальському калькулятор.

Ще одна історія, у яку вляпався Мальський, – це призначення керівника так званої оновленої Галицької митниці, яку очолив скандальний Володимир Цабак, призначення кого лобіював саме Мальський. Призначення Цабака породили чутки про те, що клан Мальського хоче отримати ручну “приватну” митницю на Львівщині. Й за це Мальського критикували не тільки на Львівщині, але й у столицю. Газета “Високий замок” відзначає, що це стало фінальною причиною звільнення Мальського з посади.

“Мальського запідозрили у співп­раці з відомим львівським біз­несменом і політиком, колишнім народним депутатом від “Свобо­ди” Ігорем Кривецьким. В Офісі президента обурювалися, мов­ляв, Львівщиною керує не Маль­ський, а Кривецький. Як нам повідомило джерело з Києва, наближене до владних кабінетів, останньою краплею став випа­док, коли Мальський після однієї з зустрічей в ОПУ одразу поїхав у київський офіс Кривецького. Це дуже не сподобалося керівникам Офісу президента”, – відзначає видання.

Претендентом на посаду очільника Львівщини видання називає першого заступника Мальського Василя Лозинського, проте джерела Depo.Львів переконують, що Лозинський не стане повноцінним очільником Львівщини. Причина та, що його призначення на посаду першого заступника голови Львівської ОДА погоджував ще уряд Гройсмана, а не Гончарука. Тому, мовляв, у Києві його серйозно не сприймають, хоча й визнають, що він, фактично, тягнув усю економіку області. Й продовжує зараз це робити у статусі тимчасово виконувача обов’язків керівника Львівської ОДА.

Наступником Мальського називають бізнесмена Максима Козицького, який претендував на посаду очільника Львівщини раніше, коли Зеленський у Фейсбуці оголосив опитування серед мешканців області. Тоді було три кандидатури: власне сам Мальський, Денис Шмигаль, який зараз очолює Івано-Франківську ОДА й, за даними Офісу президента, є чи не найкращим серед очільників областей, а також Максим Козицький. Джерела повідомляють, що Козицький уже зараз не дуже хоче погоджуватись на цю посаду, але у Київ на розмову уже їздив.

Залишити відповідь