Ініціатива “укропівців” у Львові врятувала життя новонародженій дитині

0
1372

У пункт, де матері можуть анонімно залишити новонароджену дитину, на вулиці Пилипа Орлика, принесли немовля. Про це повідомив депутат Львівської міської ради, укропівець Ігор Зінкевич. За його інформацією, життю малечі нічого не загрожує, його здоров’ям наразі займаються лікарі. Про це інформує Укроп Львівщина.

Відновити у Львові роботу «вікон життя», куди анонімно можна було віддати новонароджену батькам, які не хочуть нею опікуватись, ще минулого року закликав Любомир Босаневич, депутат фракції партії УКРОП у Львівській міській раді. “Це неймовірно приємно, що наша спільна ініціатива з ГО “Батьківська Рада Львівщини”, врятувала дитину від загибелі. Добре, що мати не покинула малечу на холоді, а передала, хоч і анонімно, його долю у руки лікарів. Про проблему відновлення роботи «Вікон життя» неодноразово говорили мої однопартійці. Нам казали, що немає можливості це зробити, що в Україні не існує для цього правового підґрунтя. Ми в УКРОПІ дуже раді, що у Львові відновили можливість рятувати покинутих немовлят. Водночас віримо у гуманізм львів’янок, і в те, що вони надалі не відмовлятимуться від своїх дітей”, – розповів укропівець Любомир Босаневич.

Нагадаємо, минулого року, з ініціативи УКРОПУ у міськраді, при міській дитячій клінічній лікарні, що у Львові, на вулиці П. Орлика, 4, запрацював пункт, де матері можуть анонімно залишити новонароджену дитину. Це стало можливим завдяки запиту укропівців до керівництва Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації. Зокрема, управління охорони здоров’я міськради ухвалило рішення про відкриття такого пункту при міській дитячій лікарні.

Хоча раніше у відповіді на запит укропівців про відновлення роботи «Вікон життя», департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації та управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міськради апелювали до низької ефективності «вікон». Крім того, чиновники Львівської міськради, посилаючись і на відсутність правового підґрунтя, вказують на беззахисність медичних працівників, які повинні доглядати за «Вікном життя».

Залишити відповідь