Інавгурацію не потрібно проводити у траурний день, – Бурбак

0
420

Новообраний Президент повинен прийняти присягу в урочистій атмосфері, а не в траурний день, коли Україна вшановує жертв політичних репресій.

Про це під час Погоджувальної ради наголосив керівник фракції “Народний фронт” Максим Бурбак.

Максим Бурбак підкреслив, що у третю неділю травня (цього року – на 19 травня. – Ред.) Україна щороку вшановує жертв політичних репресій. “Більшовицький режим, спадкоємцями якого є сьогоднішня кремлівська влада і особисто Путін, репресували мільйони українців. Так, лише під час Великого терору 37–38 років в Україні засудили понад 197 тисяч осіб, з яких 122 тисячі – розстріляли”, – підкреслив Бурбак.

Він додав, що за часів сталінізму з України виселили 2 мільйони 880 тисяч розкуркулених селян та членів їхніх сімей. Депортували 200 тисяч представників кримськотатарського народу, не рахуючи представників інших народів. Сотні тисяч людей закатовані і засуджені за участь в ОУН-УПА.

“Жахом стали місця масових поховань – Биківня під Києвом, Дем’янів Лаз у Франківську, пісочний кар’єр під Полтавою, яр монастирського саду в Житомирі, В’язниця на Лонцького у Львові, центральне кладовище в Сумах, цвинтар на Підлісній у Вінниці, Соснівський парк у Черкасах та багато інших трагічних місць масових репресій українців”, – наголосив Максим Бурбак.

“Ще були колективізація, Голодомор, переслідування священнослужителів, вчених, митців. Безневинно постраждали мільйони людей. Хтось страждав за погляди, а хтось просто за те, що був українцем”, – підкреслив керівник фракції.

Максим Бурбак також зазначив, що усі політичні сили, які представлені в парламенті, повинні вшанувати пам’ять репресованих і загиблих.

“У День пам’яті жертв політичних репресій Україна приспускає державні прапори. І всі політичні сили, які представлені у парламенті, 19 травня повинні вшанувати загиблих”, – наголосив він.

“Ми бачили, як новообраний Президент Володимир Зеленський висловив свою повагу ветеранам Другої світової війни. Це хороший приклад національного єднання. Упевнені, він продовжить цю політику щодо історичної пам’яті. У день трауру 19-го травня ми повинні схилити голову в скорботі й заявити, що ніколи не допустимо диктатури чи реваншу московської гегемонії”, – підкреслив керівник фракції.


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here