Громади повинні вчитися грамотно витрачати свої кошти, – експерт

0
1151

До загального фонду місцевих бюджетів Львівської області за 2017 рік надійшло 10,9 млрд.грн, і у порівнянні з 2016 роком ці надходження зросли на 2,8 млрд грн або на 34,9%. Ще більше зросли доходи в об’єднаних територіальних громадах – на 38,8%. А загалом у 2017 році 22 об’єднані громади, які мали прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, отримали доходів до своїх бюджетів 337,7 млн. грн.. Про це заявила консультант з питань фінансів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України Ярослава Пишник.

«Громади отримали великі кошти, яких вони раніше ніколи не мали. А тому першочерговим завданням для них є формування оптимальної структури бюджетних видатків, створення ефективного, не надто чисельного, управлінського апарату, здійснення моніторингу витрачання бюджетних коштів. Адже в окремих громадах видатки на апарат управління складають третину їхніх бюджетів. Формування ефективного місцевого самоврядування, створення комфортних умов для проживання громадян, надання їм високоякісних та доступних послуг неможливе без стратегії економічного розвитку, яка повинна бути у кожній громаді», – сказала Ярослава Пишник.

Нагадаємо, що Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко на зустрічі з регіональними ЗМІ заявив, що місцевій владі передано дуже багато ресурсів та повноважень. І від того, як вони ними розпоряджаються залежить якість життя людей. Міністр також висловив переконання, що для ефективного використання ресурсів потрібно розуміти регіональні проблеми та радитися з громадами щодо напрямків спрямування коштів.  При цьому він підкреслив, що одним із пріоритетів Уряду на 2018 рік залишається  підтримка місцевої влади.

«Треба відзначити, що після реформ децентралізації дуже суттєвий ресурс пішов на регіональний рівень. Але все одно держава ще додатково передбачає підтримку. За всіма програмами, які ми спрямовуємо на місцевий рівень, держава ще додатково дає 38 мільярдів через різноманітні програми. Це 11  мільярдів, які ми додаємо через Фонд регіонального розвитку  і субвенції на соціально-економічний розвиток.  Це 2 мільярди на об’єднані територіальні громади. Це програми фінансування питної води. Програми з фінансування спортивної інфраструктури. І дуже багато інших програм, які держава підтримує додатково», – підкреслив Олександр Саєнко.

В свою чергу виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, наголосив, що щорічне зростання місцевих бюджетів – близько 30%. «Законодавче поле з децентралізації достатньо якісно сформовано. Зараз стоїть питання його імплементації і впровадження цих змін. Коли громада матиме відповідну стратегію економічного розвитку, – тоді той  ресурс, який на сьогодні є, буде ефективно використовуватись», – підкреслив він.

Залишити відповідь