Чотири громади Львівщини очікують на рішення ЦВК про призначення виборів

0
198
Чотири громади Львівщини очікують на рішення ЦВК про призначення виборів
Чотири громади Львівщини очікують на рішення ЦВК про призначення виборів

Про зволікання ЦВК із призначенням виборів у об’єднаних територіальних громадах розповіла директор Львівського ЦРМС Галина Гречин сьогодні під час брифінгу «Формування об’єднаних громад на Львівщині у 2018 році: хто (не)піде на вибори»

«Станом на сьогоднішній день, чотири об’єднані громади Львівщини очікують на призначення перших виборів голови та депутатів – Зимноводівська, Бібрська, Лопатинська та Меденицька. А це більше, аніж 44 тисячі мешканців нашої області, які заслуговують на краще життя», – наголосила Галина Гречин.

Ще 11 потенційних об’єднаних громад нашої області перебувають на різних етапах об’єднавчого процесу.

Своїм зволіканням із призначенням виборів ЦВК забирає майже в 100 тисяч жителів Львівської області право обрати повноважну місцеву владу та жити в самоврядних громадах.

За словами Зимноводівського сільського голови Володиимира Гутника, при теперішніх повноваженнях сільський голова за все відповідає, але нічим, крім апарату сільської ради, не керує. Саме тому потрібно створювати ОТГ та брати владу й відповідальність на місцях.

Нагадаємо, що 9 серпня 2018 року на своєму засіданні ЦВК прийняла рішення про зупинення розгляду питання призначення перших і додаткових місцевих виборів до новостворених об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Цим рішенням вона загальмувала подальший процес формування спроможних громад та реформу місцевого самоврядування в Україні.

Станом на 10 серпня 2018 року у ЦВК знаходяться подання близько 100 ОТГ, у яких проживає майже 1 млн мешканців.


Напишіть відгук