Будівлю Львівської ОДА підсвітили помаранчевим кольором

0
1439

У  межах старту  на Львівщині Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» будівлю Львівської ОДА підсвітили помаранчевим кольором. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

Окрім того, учасники акції запустили у небо помаранчеві надувні кульки, а сквер у парку “На валах” прикрасили парасольками того ж кольору.

“Для нас дуже важливо привернути увагу суспільства до проблем, які існують з насильством. Це насильство, яке стосується не чоловіків і жінок, але яке стосується людей, тим паче, що ми сьогодні живемо в країні, де багато тисяч осіб є заручниками окупації частини української території . Тому по-особливому біль кожного українця дуже часто пов’язаний  не лише з їхніми родинними проблемами , але ситуацією, що склалась сьогодні на Сході України. І та подія стосовно кримських татар – це ще одна ознака того, що кожен українець повинен розуміти, що лише разом і тільки любов’ю ми переможемо насильство у будь-якій його формі”, – наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Нагадаємо, що щорічну акцію “16 днів проти насильства”, яка відбувається упродовж 25 листопада – 10 грудня  ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства 1991 року.

“Ця Всеукраїнська акція триває упродовж 16-ти днів. Кольором акції є символічний помаранчевий – колір світлого майбутнього. Наше завдання привернути до цього увагу кожного з нас, безпосереднього пересічного мешканця, тому що ми розуміємо, що насильство – може бути поряд з нами. За 9 місяців 2017 року зареєстрували більш як 2400 звернень щодо насильства і , на жаль, 90% з них – це насильство проти жінок, тому ми можемо говорити про те, що це є гендерно зумовлене насильство”, – зазначила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Окрім того вона додала, що у  Львівській області створений Центр соціально-психологічної допомоги, який розрахований на тимчасове перебування сімей або осіб, які постраждали від домашнього насильства і які можуть знайти там тимчасовий прихисток і отримати соціальну і психологічну допомогу.

Додамо, що дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок:  25 листопада  – Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день осіб з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі,  10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Залишити відповідь